úterý 12. března 2019

Third hand
Sometimes you really need to have more hands. Help to carry all the stuff you need for your day. And of course - in a stylish way. If you are looking for an briefcase inspiration, this is article for you.


Někdy opravdu potřebujete mít ruku navíc. Nosit v ní všechny věci, které potřebujete pro svůj den, ať už běžný či nikoliv. Samozřejmě jak jinak, než stylově. Pokud hledáte inspiraci na Váš nový kufřík, pak jste narazili na správný článek.

A true briefcase is a really help. I would recommend definitely a leather one with cotton soft lining. It will holds many years and keep you stuff safe and sound. Color is basically up to you as you know best which one goes well with your usual outfit. Take care about choosing your new companion and always go for a quality. Origin of the leather and country where it was made are also important things. Here at my blog, you may also see my older briefcase inspiration and my introduction, what I'm wearing in my briefcase. As always if you need a help with choosing your new briefcase or an advice, do not hesitate to contact me. I'll be happy to help!


Kufřík či aktovka, pokud jsou správně zvoleny, jsou vždy velká pomoc. Doporučuju zvolit koženou tašku s měkkou podšívkou. Taková taška, kufřík či aktovka vydrží mnoho let a vaše věci bude chránit efektivně. Barva je také na Vás. Koneckonců vy víte nejlépe jaké outfity nosíte, tedy jaká se vám bude hodit nejvíce. Dejte si velký pozor na kvalitu tašky, kvalitu použité kůže a v neposlední řadě, také země kde byla vyrobena. Zde na blogu, můžete najít i moji dřívější inspiraci co se týče kufříku a nebo také příklad, co v něm nosím. Pokud budete potřebovat s výběrem vaší tašky poradit, neváhejte se na mne obrátit. Rád vám pomůžu.
White cotton made to measure shirt
Made to measure suit by Manemo
Tailored grey wool coat by Mango
Burgundy wool tie by Blazek
Black oxford shoes by Blazek
Snowdon sunglasses by Tom Ford
Briefcases by John & Paul


All photos by Petr Honc

2 komentáře:

  1. Hello friends, nice article and fastidious arguments commented here, I
    am actually enjoying by these.

    OdpovědětVymazat
  2. Quality articles is the main to be a focus for the viewers to pay a visit the
    web site, that's what this web page is providing.

    OdpovědětVymazat