neděle 7. května 2017

The Style is Something to Play With..The Style is about feeling. And I feel really good in my plain basic blue suit, especially with contrast orange tie. Check this outfit which is suitable for every single day. Whether you are working on your project, have meetings to attend to or play mini golf :)

Styl je o pocitu. A já se cítím opravdu úžasně v mém jednoduše modrém obleku, zejména když tak krásně kontrastuje s oranžovou kravatou. Koukněte na inspiraci v podobě tohoto outfitu, vhodného pro každý den. Ať už pracujete na svých projektech, máte den plný schůzek a nebo chuť zahrát si minigolf :)
Four colour tie is one of my most favourite pieces in the closet. Thanks to it I can always choose a colour which is suitable for the occasion. The Blue plain suit as you may know I have for a long time already but it´s still my favourite one. Like I´ve said - Style is about feeling. And that´s why more words are not necessary because I feel that everything about this outfit is just right how it´s supposed to be.

Čtyřbarevná kravata je stále můj oblíbený kousek v šatníku. Díky ní si můžu vždy zvolit barvu, která mi pasuje pro aktuální příležitost. Modrý jednoduchý oblek už mám opravdu dlouho ale stále je mým oblíbencem, kvůli střihu a pocitu. Jak už jsem zmínil, styl je o pocitu. A proto se o tomto outfitu nemusím vyjadřovat dlouze, cítím totiž, že je takový, jaký má přesně být.

Plain blue suit by Mango
Bespoke shirt
4 in 1 colours knitted silk tie by Hermés
Suede derby shoes by Blazek
White cotton pocket square by Hardy Amies
Clubmaster sunglasses by Ray-Ban

All photos by Kuba Feranec

Žádné komentáře:

Okomentovat