sobota 1. dubna 2017

The Last LayeringBefore spring will come in full strength, I'd like to show you one of the last "cold weather" outfits with my favourite turtleneck.

Předtím než se jaro dostaví v plné síle a outfity ovládnou jen trička a košile, moc rád bych Vám ukázal poslední outfit do chladného počasí, zahrnující můj oblíbený rolák.

Enjoy the last "cold weather" outfit before spring starts. I'm wearing my fav green merino wool turtleneck which goes well with the blue headphones. My 2i headphones are limited edition of B&O X Pepsi and are truly nice design piece. The rest is just a mixture of my classic style with a bit of colour. What do you think? Are you looking forward to spring?

Před pár dny jsem měl na sobě můj oblíbený zelený rolák s merino vlny, který ladí parádně s modrými sluchátky. Moje 2i od Beoplay jsou jeden z posledních kousků z limitované edice B&O X Pepsi a jsou skutečně krásným designovým počinem. Zbytek outfitu je mix mého klasické stylu s trochou barevnosti. Jak se Vám outfit líbí? Těšíte se už na jaro?
Wool jacket by Massimo Dutti
Navy chinos by Massimo Dutti
Green wool turtleneck by J.Lindeberg
Green silk pocket square by Hugo Boss
Brown oxford shoes by Aldo
Form 2i headphones by Beostore

All photos by Kuba Feranec

Žádné komentáře:

Okomentovat