čtvrtek 6. dubna 2017

A Touch of SpringTemperature outside is getting better and better. Season of shirts and T-shirts is coming pretty fast and I don't see a reason why not starting it. 

Teplota venku nebezpečně rychle stoupá posledních pár dnů a sezona košil a triček začne co nevidět. Tak proč ji trochu nepopohnat?


This outfit is mostly about comfort and (of course) style. Nothin' complicated. The main part of this outfit is navy t-shirt by Burberry. I'd like the t-shirt to have your attention. I have never met such a superior material until now. Go to the store and see for yourself. Rest of the outfit is...well you know me. No socks as usually, elegant shoes and jacket wore in an informal way. How you like the outfit?

Tento outfit je hlavně o pohodlí a (samozřejmě) o stylu. Nic složitého. Hlavní dnešní věc, je nové triko od Burberry. Rád bych aby upoutalo Vaši pozornost, je totiž vyrobeno z té nejpříjemnější bavlny  jakou jsem doposud potkal. Běžte do nejbližšího obchodu a přesvědčte se sami, jinak neuvěříte. Zbytek outfitu je takový....no jako vždy, znáte mě. Elegantní boty bez ponožek a sako tentokrát v neformálním stylu. Jak se Vám outfit líbí?


Wool jacket by Blazek
Fine cotton T-Shirt by Burberry
Wool trousers by H&M
Suede derby shoes by Blazek
Pocket square by Hardy Amies


All photos by Misha Babel

Žádné komentáře:

Okomentovat