úterý 14. března 2017

La PassionThis time I wanted less of ordinary and more of passion. Photoshooting designed to keep thoughts and impressions in the head of everyone who takes a look.

Tentokrát jsem chtěl méně obyčejného a více neobyčejného. Něčeho speciálního, co každý cítí ale nedokáže to popsat. Zpracování fotek navrženo tak, aby v každém zanechalo pocity.

More feelings, fewer words. This outfit is an expression of my love for fashion as well as for music. Without passions, everyone is no one. We need passions in our lives. See combination of formal pinstripe jacket with informal trousers. This is what keeps me being entertain. And don't forget to check out H7 headphones by B&O. They will change your sound experience once for all.

Více pocitu a méně slov. Tento outfit je vyjádřením mojí lásky k módě a hudbě, která doprovází životy všech. Bez věcí, co máme rádi, jsme nikdo. Každý potřebuje mít pro co žít. Něco, co ho neskutečně baví. Podívejte na kombinaci formálního proužkovaného saka s neformálními kalhotami. To je to co mě udržuje ve střehu. To je to co baví mě. A outfit by nebyl úplný bez sluchátek H7 od B&O. Od základů změní Vaši zkušenost s posloucháním hudby.


Wool grey pinstripe jacket by Blazek
Wool Cashmere sweater by Massimo Dutti
Black jersey trousers by Pietro Filipi
Chelsea boots by Blazek
Wool pocket square by Blazek
B&O H7 wireless headphones by Beostore.cz


All photos by Mischa Babel


Another articles with B&O inspiration

 

Žádné komentáře:

Okomentovat