pondělí 2. ledna 2017

What to Wear in Winter : Fragrances


As I promised, my little "What to wear in winter" guide continues. Today I give you fragrance tips. In winter it's important to have a heavy or at least heavier perfume than your normal one. It's not necessary, however, it will help it last longer. Look at my list of hot tips.

Jak jsem slíbil, moje malá příručka "Co oblékat v zimě" pokračuje. Dnes Vám představím několik tipů na vůně. V zimě je důležité mít těžký a nebo alespoň těžší vůni než tu, kterou používáte standartně v létě. Není to nutnost, nicméně Vám může pomoct s její výrazností a výdrží. Podívejte se na můj seznam žhavých kandidátů.


Acqua di Parma Quercia

One of the winter colognes by AdP. For my taste, it's quite quiet. Moderate lasting, but still fine. The most interesting thing about this fragrance is oak moss note. It's truly the heart of this fragrance. Besides it contains freshness of bergamot, petitgrain which blends with cardamom and woody notes. If you are not a fan of strong fragrances, you'll be satisfied with this one.

Z kolekce "zimních" kolínských od AdP. Na můj vkus, je slabší co se týče síly projevu. Střední výdrž i přesto ale dostačující. Jedna z nejzajímavější věcí na ní je dubový mech, který je opravdu srdcem této vůně. Kromě něj obsahuje také lehkost bergamotu, listy hořkého pomerančovníku které se mísí s kardamonem a dřevěnými tóny. Jestliže nejste fanoušek silných vůní, budete s ní spokojeni.

Hermés Terre d'Hermés

Very classic fragrance for men by Hermés. Suitable probably for all kind of men. Every opportunity you can think of.

Tady ani není o čem se rozepisovat. Velmi klasická vůně od francouzského legendárního domu Hermés, která je spojována s mužností už spoustu let. Hodí se snad pro všechny typy mužů a pro každou příležitost, která Vás napadne. Lehce kořeněná vůně která Vás každé ráno povzbudí energií do celého dne.


Atelier Cologne Gold Leather

For men who likes stronger leather note in their fragrances. This is exactly what I like personally. Extraordinary. Long lasting but gently.

Pro muže kteří mají rádi silnější tón kůže. Přesně jako já. Neobyčejná. Dlouhá výdrž, přesto jemný projev. Pro všechny kteří rádi trochu "nakouřené" vůně s koženým projevem. Nemám slov.


Tom Ford Noir

Very classic fragrance for every man. Could be considered as an alternative for Terre d'Hermés. Not the same but classic reputation with younger touch. TF has two fragrance collections. One is priced normally (around 80-100 Eur) and one is high-end (over 190 Eur for 50 ml). This one belongs to the cheaper collection. Universal fragrance for all opportunities.

Velmi klasická vůně pro každého muže. Může být považována jako alternativa Terre d'Hermés. Nevoní stejně ale doprovází ji podobná reputace jen s mladším dotekem. TF má dvě řady vůní. U jedné jsou ceny klasické (Okolo 2400-2700) a jedna high-end s luxusními vůněmi (přes 5400 za 50 ml). Tato patří do té levnější kategorie. Universální, pro většinu příležitostí.Tom Ford Plum Japonais

The high-end fragrance from a private collection by Tom Ford. I chose this one because of its special character. Plum is very unusual fragrance scent and feels good in this one. Wear it in the evening with a suit or casual attire.

Zástupce druhé high-end kategorie od TF. Vůně z Private collecton. Ze všech jsem vybral právě Plum Japonais kvůli neobvyklému a speciálnímu charakteru. Švestku (navíc opravdu věrnou) necítíte ve vůních zrovna často. Nesporné a velmi elegantní oživení Vašeho outfitu a energie. Noste hlavně večer v kombinaci se stylovým vyjádřením obleku nebo neformálním stylem.


Denis Turecek Apricot Brandy

Masterpiece. Extraordinary. Heavier base with an unexpected ally. The apricot. Very underestimated fragrance scent make from this one confidence builder. The atmosphere of the world’s most famous bars. After all, the inspiration for this fragrance was thanks to drink called “Santé, rudi!” in the L’Fleur bar in Prague. Made for those days and evenings which everything goes as planned and ends with a few drinks after amazing dinner. 

Velmi neobyčejný kousek z mé dílny. Těžší základna s nečekaným spojencem. Meruňkou. Velmi podceňovaný tón, tvoří z Apricot Brandy utvrzovač sebevědomí. Mísí v sobě atmosféru těch nejznámějších barů po celém světě. Není se čemu divit, inspirace k tomuto parfému vzešla z drinku "Santé, rudi!" který podávají v pražském baru L'Fleur. Vytvořen pro ty dny a večery, kdy jde všechno úspěšně podle plánu a končí pár drinky po skvělé večeři.


For more info about Apricot Brandy don't hesitate to contact me.

Pro více informací o Apricot Brandy mne neváhejte kontaktovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat