sobota 19. listopadu 2016

HeritageI like the preppy style. Style worn by students in "Ivy league" schools such as Harvard, Yale or Columbia. Style represent by brands such as Gant, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger or Brooks Brothers. But usually, I modified it a bit by my current taste. So before I bring to you preppy winter outfit, I have this one for you. And a word which can describe it is according to me - Heritage. Why Heritage? Read on!

Mám rád preppy styl. Styl, kteří nosí studenti "Ivy league" univerzit jako Harvard, Yale nebo Columbia. Styl, který reprezentují značky jako Gant, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger nebo Brooks Brothers. Obyčejně si ale outfit v takovém stylu upravuju dle svého vkusu a trochu do něj zavedu svoji "elegantní" část. Takže předtím, než Vám ukážu čistě zimní preppy outfit, mám pro Vás ten dnešní. A slovo, kterým se dá podle mě nejlíp popsat, je odkaz. Proč zrovna odkaz? Čtěte směle dál!It's about Heritage of brands, which I'm wearing. That's why I love high-end brands (but not only them). Not because of pride but because of legacy and their history. Because of what they had to go through. First of them is a tie by Hermés. Silk knitted tie in 4 colors and you can choose which one would you like to wear today. I don't have to talk about Hermés legacy obviously. Then a shirt. Oxford button-down shirt by Cottonfield. Danish Cottonfield makes oxford button-down shirts since 1986. Cotton cashmere waistcoat is more or less contemporary. Waistcoat by Suitsupply represents contemporary cut and bold look, which is important in this case. Chinos are by Brooks Brothers, which is one of the preppy brands. Made from "Red Fleece" by BB - incredible comfort and pleasure. BB makes shirts are worn even by Gianni Agnelli, father of Sprezzatura. Leather and suede boots are by Gant. Another preppy brand with rich history. These are one of my favorite in autumn and winter. What remains? Pure wool scarf with a jacket (pure wool as well). These are by Massimo Dutti which probably isn't known for their legacy as they are own by Inditex. Despite that, I always found good quality in Massimo clothes and pretty good style that I really like. And besides, olive green with a touch of burgundy truly belongs into this season. All look is complete with a wool pocket square in burgundy by Czech brand Blazek.

A mix of all of those "heritages" of these brands is the reason why it makes sense to me. I'm glad that I can be part of it.

What do you like to wear between autumn and winter?Článek je především o odkazu jednotlivých značek, které mám na sobě. Je to jeden z důvodů proč mám rád luxusní značky (ale nejen ty luxusní). Ne proto, jak se lidé, kteří je nosí pyšní. Ale kvůli tomu, čím musely firmy projít, aby byly tam kde jsou dnes. Kvůli strastem, které překonali za dobu své existence. První z nich, je kravata od Hermés. Legendárního francouzského výrobce kožených a hedvábných doplňků, ale také oblečení. Kravata je vyvedena ve 4 barvách z nichž si právě můžete zvolit tu, kterou byste rádi v daný moment. Poté košile. Klasická světle modrá košile s button-down límečkem v oxfordské bavlně. Dánský Cottonfield vyrábí takové košile od roku 1986. Vesta která obsahuje bavlnu i kašmír a poskytuje až nečekané zahřátí je od Suitsupply. Suitsupply jako poměrně mladá značka zde zastupuje spíše moderní a progresivní střihy a ty se hodí skoro vždy. Chinos jsou od Brooks Brothers. BB je jedna ze značek známá příznivcům preppy stylu. A není jen o něm. Proslulé košile od Brooks Brothers nosil i Gianni Agnelli, otec sprezzatury. Další značkou s bohatou historií ať už v preppy stylu či mimo něj, je Gant. Gant má na svědomí v outfitu moje boty. Vysoké kožené boty kombinují semiš a hladkou hnědou kůži. Jsou výborným zimním a také podzimním kouskem. Co nám zbývá? Sako a šála z čisté vlny. Ty jsou od Massimo Dutti. Massimo určitě neni známé díky svému odkazu, fakt že patří pod Inditex naznačuje, že žádný pravděpodobně ani není. Ovšem i přes tento fakt se v Massimu dají nalézt materiály i zpracování více než uspokojivé.  A kromě toho, olivově zelená s kapkou burgundské červené se opravdu hodí k aktuálnímu ročnímu období. Vzhled je kompletní s vlněným kapesníčkem v burgundské barvě od české značky Blažek.

Je to mix "odkazů" všech výrobců, které jsem pro tento outfit zvolil, co mě opravdu baví. A vědomí, že tyto odkazy podporuju a umožňuju jim, se rozvíjet (ačkoliv samozřejmě jen velmi maličkým podílem) mne nesmírně těší.

A co nosíte rádi Vy v období mezi podzimem a zimou?Pure wool jacket by Massimo Dutti
Pure wool scarf by Massimo Dutti
Plain blue oxford button-down shirt by Cottonfield
Cotton cashmere waistcoat by Suitsupply
Silk knitted tie in 4 colors by Hermés
Cotton chinos by Brooks Brothers
Leather and suede boots by Gant
Leather reversible belt by Hugo Boss
Burgundy wool pocket square by Blazek


All photos by Stepan Kotasek

Žádné komentáře:

Okomentovat