pondělí 31. října 2016

Safe & SoundI bet you can imagine a situation when you wanna listen to music when a party is on or just with friends when you are home alone or take it with you on a trip. You need a small but powerful speaker. You can choose between cheaper speakers or more expensive speakers, speakers in different sizes but most importantly, you need a good quality of sound. And that is a bit of a problem. Small speakers doesn't have good performance. Or does they? Is there a small speaker with amazing sound quality? Ladies and gentlemen, I give you - your new best friend.

Vsadím si, že si živě dokážete představit situaci, kdy chcete poslouchat hudbu - na párty či s kamarády nebo když jste sami doma... a taky si ji taky chcete vzít s sebou na výlet. Potřebujete malý ale výkonný reprák. Můžete samozřejmě vybírat mezi levnějšími i dražšími, mezi různými velikostmi, ovšem to na čem skutečně záleží, je jeho výkon. Tady nastává trochu problém. Malé repráčky nemají ve zvyku být výkonné. Nebo ano? Existuje malý repráček, ze kterého se line opravdu úžasná hudba? Dámy a pánové, představuju Vám - Vašeho nového nejlepšího kamaráda.
Whether you are watching films on your laptop or just listening a music on your phone - A1 will be your best friend, indeed. And what is really important (when you are listening at moderate volume level) - for many hours. According to B&O, A1 should wirelessly play up to 24 hours. Truth be told, my speaker reached app. 17-18 hours maximum. But still, 18 hours is an outstanding performance for Bluetooth speaker and honestly I don't listen to music at moderate volume.

Where should you put your A1 while it's playing? Awesome news - you can put it everywhere. On the table, bed, in your hand or hang it wherever you want thanks to the leather eyelet. Performance is perfect everywhere. Even in the air, you can feel woofer and 2 x 140 W peak power. Yep. Fact that it's small doesn't mean A1 is not powerful. Sound performance is flawless. For my ears, A1 sounds even better than more expensive A2. The sound is crystal clear and outstanding - it would surprise you even if it belongs to a bigger speaker. A1 is made of aluminium, polymer and leather. The quality of materials is obvious. All you need to do is touch it.

Same pros and no cons. Sounds weird to you? Well, there is one thing that could be better. Charging. Charging should be around 3 hours but I think it's even a little bit more than 3 hours. I'd like to charge A1 faster. But we can't have everything. Bluetooth pairing is instant plus you can control A1 through Beoplay app. You can choose and create presets, pair it with another A1 or rename your A1. Presets are important. They change your music experience entirely.

When your A1 is below 15% battery, volume turns down to a moderate level and the light turns to red. You can take back music to original volume level but when the battery is low, it will run out pretty fast when playing loud. Below 10% red light starts flashing. You can, of course, listen to a music while charging, this is no problem. A1 is splash and dust resistant, so light rain should be no harm. Neither do dust. That means you can take A1 with you when you riding a bike or playing golf.

That was my review of B&O A1. Is A1 worth it? Definitely! You can use it for everything. That's why almost everyone will love it. And if you need one more reason, there it is: A1 includes microphone - you can do conference calls or talk to Siri through A1! Isn't it cool?

Did I forget to mention something about A1? Feel free leave a comment here and I will reply.Ať už sledujete filmy nebo posloucháte hudbu (kdekoliv) - A1 skutečně bude, Váš nový nejlepší kamarád. A co je důležité, bude jím po dlouhou dobu. Podle údaje od B&O by A1 měl vydržet hrát dlouhých 24 hodin (na střední úrovni hlasitosti). Popravdě, já osobně jsem dosáhl maxima 17-18 hodin. Ale i tak, 18 hodin je neuvěřitelný výkon na bluetooth reprák o takové velikosti. A taky se hodí říct, že hudbu neposlouchám zrovna na střední level hlasitosti.

Kam je dobré A1 umístit když hraje? To je právě to nejlepší - kdekoliv. Na stůl, na postel, do ruky, kdekoliv je na párty místo a nebo jej můžete pověsit za kožené poutko. Parádní výkon je slyšet odkudkoliv. Dokonce i když visí ve vzduchu, můžete slyšet výrazný woofer a výkon 2 x 140 W. Přesně tak. Fakt že je A1 malý, rozhodně neznamená že není výkonný. Samotná reprodukce zvuku je bezchybná. Pro mé uši zní A1 dokonce ještě líp než dražší model A2. Zvuk je krystalově čistý a zkrátka úžasný - překvapil by Vás i kdyby jste jej slyšeli z mnohem většího reproduktoru. A1 je vyroben z hliníku, polymeru a kůže. Kvalita materiálů je zřejmá. Stačí se jen dotknout.

Samé plusy a žádný mínus? Nebojte, vždy se něco najde. U A1 bych ocenil kdyby se rychleji nabíjel, ačkoliv podle oficiálního údaje by se měl nabít zhruba za 3 hodiny, ve skutečnosti je to ještě o něco víc. Ovšem může záležet z jakého zdroje jej napájíte. Nemůžeme mít nicméně všechno. Bluetooth párování s telefonem či notebookem probíhá v řádu vteřin a navíc můžete A1 ovládat přes Beoplay aplikaci. Můžete vybírat či vytvářet presety, které opravdu hodně dokáží ovlivnit Váš zážitek z hudby. Přes aplikaci můžete taky spárovat A1 s jiným A1, případně jej přejmenovat. 

Co se týče baterie, jakmile bude Váš A1 na úrovni 15%, ztlumí se hudba na střední hlasitost a rozsvítí se červené světýlko. Můžete samozřejmě reproduktor přimět aby se hudba vrátila na původní hlasitost, mám ovšem pocit že při nízkém stavu baterie vybíjí hlasitá hudba reproduktor ještě o něco rychleji. Když baterie klesne pod 10%, červené světýlko začne blikat. Hudbu ovšem můžete poslouchat, zatímco se A1 nabíjí, to není žádný problém. A1 je odolný proti pocákání a prachu. Pokud tedy venku zrovna vydatně neprší, neměl by být případný poprašek pro A1 žádný problém. To samé i prach. Nemusíte se tedy bát vzít Váš A1 třeba na projížďku na kole, případně na golf.

Tak, tohle byla tedy moje recenze na B&O A1. Verdikt je takový, že A1 určitě stojí za to. Má tak široké využití, že v něm najde zalíbení prakticky každý. Pokud ovšem potřebujete další důvod, tady je : A1 má v sobě také mikrofon - můžete s ním tedy volat, pořádat konferenční hovory či skrz něj mluvit se Siri! Není to super?

Mohlo se stát, že jsem v recenzi vynechal něco, co Vás zajímá. V takovém případě mi zanechte dole komentář a já rád odpovím na jakoukoliv doplňující informaci.


As you can see, I choose A1 in Deep Red. Deep Red and Black are colors of AW16 Limited Edition.
Žádné komentáře:

Okomentovat