sobota 22. října 2016

ABC of Men's fashion by Hardy Amies


In 1964 was released a legendary book written by one of the most important people in fashion world. Hardy Amies. Is it worth reading?

V roce 1964, jeden z nejvýznamějších lidí v historii světa módy a stylu, vydal knihu. Byl to Hardy Amies. Stojí kniha za to?
As I said, book is the original book from 1964, that's reason why some of the words can be a little obsolete, but I found that very entertaining. Especially words about american people and their style. There is few words probably about everything that related to Men's fashion. Coats, dress codes, shirts, collars, shoes, glasses and a lot more... The best thing about this book is that it may by a little bit older (56 yrs) but point of view on the gentlemen's fashion practically did not change ever since. Point of view on the clothes for free time? Yes, definitely. But when it comes to classic events and dress codes - not a bit! My opinion? Go ahead and buy it. You'll get something what is still up to date and listening to its advices worth it.


Jak už jsem zmínil, jedná se o knihu, která byla napsána již v roce 1964, což je důvod proč některá slova můžou být nemoderní ale svým způsobem vtipná. Konkrétně slova o američanech a jejich stylu. Je tady pár slov o všem, co by každý muž měl znát. O různých dress codech, jednotlivých částech oblečení (košile, oblek, kabát...) , botech, brýlích a spoustě dalších věcech abecedně seřazených.... Nejlepší část na této knize ale je, že může být starší (56 let) ovšem úhel pohledu na oblékání gentlemanů se od té doby nezměnil. Pohled na oblékání ve volném čase? Určitě. Ale když přijde na slavnostní události či případný dress code, nezměnilo se takřka nic. (Možná jen ubylo příležitostí na které se lze vzít smoking, příležitosti pro white tie bychom spočítali na prstech.) Můj názor je - běžte a knížku si určitě kupte. Získáte cenného pomocníka do kterého vždy můžete nahlédnout když si nebudete s něčím vědět rady. Získáte něco, co je napříč svému věku vždy aktuální a něco, čemu se vyplatí naslouchat.


Žádné komentáře:

Okomentovat