neděle 4. září 2016

Les Parfums Louis VuittonAs you probably know, LV recently released it's own collection of fragrances. I was looking forward for this release and curious as well. So check my little review here...

Jak pravděpodobně víte, LV vydal vlastní kolekci svých vůní. Na tento release jsem se dlouho těšil a byl jsem také moc zvědavý. Kvůli tomu, že vyrábím vůně, říkal jsem si, že bych zde mohl najít nějakou inspiraci. Koukněte na moji malou recenzi...
Flacon

Well, flacon itself is very beautiful. Magnetic top closure and simplicity of the bottle are very impressive. 100 ml bottle still have acceptable size for traveling, though LV offers mini sets (for traveling) as well. LV logo and title of the perfume is also very simple. In general I like those flacons. Very simple, very beautiful.


Fragrances

Now it begins to be interesting. Three of the seven fragrances are so bad. I was expecting to be excited when I sniff all of them. But I was not. Turbulences and Apogée seems like I can still feel alcohol in them. Like they are so young that fragrance didn't blend with alcohol yet. Rose de Vents was another disappointed. You'll recognize rose but otherwise it smells like something cheap. Not like something that cost 180 pounds. Dans la Peau which means "In the Leather" - I though this will be my favorite one. I love leather so much. Those who knows my fragrances at least a little bit, knows they're often heavy, long-lasting and with leather. But in Dans la Peau I wasn't almost able to feel it. Okey, it can be in the background that's ok. But the rest of the fragrance was weird as well. Don't get me wrong. Dans la Peau is far better than previous ones. Contre Moi is a ok. It's not a magnificent but it's a pretty good fragrance. Blend of different vanillas in this one feels a little bit like a caramel, but that's actually interesting. And finally really good ones. I expected Mille Feux to be one of my favorite as well. This one did not disappointed me. Gently leather blends with raspberry and saffron. This is a good one. Really good one. But my favorite and best one is....Matiére Noire. We can translate it as a "dark matter" or "black matter". Truly masterpiece which I'm consider to buy. So I can travel somewhere with this beautiful scent with me. Use it as a inspiration of course. Agarwood gently blends with incense and patchouli in this one. But there is more of course....jasmine, rose or narcissus. Now you know my opinion for every fragrance in the collection. And maybe I'll tell you in the future how is it like to use Matiére Noire every day.


Flakon

Flakony sami o sobě jsou velmi hezké. Magnetické víčko a jednoduchost flakonu jsou opravdu okouzlující záležitosti. I 100 ml flakon je díky svému designu stále v přijatelné velikosti pro cestování i když LV samozřejmě nabízí také malé cestovní sety. Název vůně včetně LV loga na flakonu je jemně a citlivě vsazeno do flakonu. Takže obecně, flakony jsou opravdu na jedničku.

Vůně

Dostáváme se k samotným vůním. 3 ze 7 vůní pro mne byly naprostým zklamáním. Očekával jsem nadšení při čichání každého z nich. Očekávání ale naplněno nebylo. Turbulences a Apogée byly dokonce cítit štiplavým odérem lihu, jako by byly tak mladé, že se ještě vůně nestihla rozpustit v alkoholu. Rose de Vents bylo dalším zklamáním. Rozpoznáte ve vůni růži ovšemto je vše. Takhle voní laciné vůně v drogerii a ne vůně za 180 liber. Na Dans la Peau, což znamená "v kůži" jsem byl zvědavý snad nejvíc. Ti co znají mé vůně, ví že jsou většinou těžší, dlouhotrvající a často s kůží jako jednou z ingrediencí. Ale v Dans le Peau jsem ji skoro nebyl schopen rozpoznat. To by samozřejmě až tak nevadilo, nepochybně to byl úmysl aby nebyla ve vůni výrazná, ovšem i když pominu kůži, celá vůně byla...nenapadá mě lepší výraz než divná. Ale nechápejte mne špatně, od těch prvních tří je Dans le Peau velký skok dopředu. Contre Moi je dobrá vůně. Je to takový zlatý střed LV kolekce asi jako Dans la Peau. Není okouzlující ale je příjemná. Mix různých Vanilek vyvolává ve vůni až skoro karamelový dojem, ale to je na ní vlastně to zajímavé. A konečně se přesuneme k mým výhercům. Mille Feux, jsem očekával taky mezi svými favority. Ta mne nezklamala. Jemný závan kůže mísící se s vůní malin a šafránu. Ta má můj obdiv, zaměřte na ni pozornost až ji budete zkoušet. Ovšem má oblíbená a můj "výherce" je..... Matiére Noire! Matiére Noire může přeložit jako "temná hmota" či "černá hmota". Opravdu mistrovský kousek, kterým zvažuju doplnit můj osobní výběr vůní které používám. Je to inspirace a už jen myšlenka na to, že někdy navštívím Paříž s touto vůní na sobě, je až pohádkově příjemná. Agarové dřevo mísíce se s jasmínem a pačuli či také jasmínem, růží či narcisem... Ach, mohl bych pokračovat donekonečna. Nyní ovšem znáte můj názor na každou vůni, která se v kolekci nachází. A já Vám třeba v budoucnu přinesu článek o tom, jaké to je používat Matiére Noire.

Žádné komentáře:

Okomentovat