úterý 14. června 2016

What about girls?

Tom Ford Womenswear SS16


I'm always trying to push boys into nice clothes. But what about girls? Let's talk about women and what they wear or should be wearing instead.

Vždycky se snažím tlačit kluky do hezčího oblečení. Tedy, aby o sebe a svůj šatník dbali. Ale co slečny? Pojďme se podívat co nosí ženy a zda je to správně.Let's start with obvious. Why wear a snow jacket when I'm not in the mountains. Coat is much more suitable. Why wear a hiking backpack or a shoes when I'm not in the mountains. Leather handbag is much more suitable in the city. Why wear running shoes when I'm not running. Of course you can wear sneakers with dress. But with colored running shoes? Please, don't. Actually I'm starting thinking that women forget how sexy they are in high heels. Or with nice dress. Or with natural color of their hair. Why are we consistently trying to change, when often it's change for worse? I didn't figure it out so far.

Usual argument or excuse for heels is pain. Well, when men are buy new leather oxford shoes, it takes time to get used to those shoes and before that happens, it hurt as well. Not every time but often. Next thing - I know that running shoes are comfortable as hell, but so do sneakers. And they look much better for party or for your free time activities at all. Except sports of course. Another story are bloggers. Some bloggers are really good. And some bloggers.....I just don't know where them got so many followers for nothing. It's just basic stuff and nothing more. And when they are wearing shit, no wonder that others wear it too. Clothes or fashion it's not only about blue and white T-shirts by Reserved or H&M. Or thousand jeans different in a little detail by Mango. It's more, it's much more. Maybe that's why my favorite womenswear blogger is Bara's Voguehaus. Actually in my opinion, it's the only czech womenswear blog, except the eccentric ones, which is worth following. You'll find there outfits for every situation possible and please, will everyone finally notice that she has no problem at all with high heels?

No one can be forced into different clothing. And it have one huge advantage. Now I can see crystal-clear which women I admire and which are don't. Who take advantage and put on better clothes than was necessary.Začněme se zřejmým. Proč nosit bundu určenou k zimním sportům, když nejsem na horách. Kabát je přeci mnohem lepší. Proč nosit boty nebo batohy určené na výšlapy, když nejsem na horách. Kabelka je do města přirozená a mnohem lepší volba. Proč nosit boty na běhání, když neběhám. To jsou jen příklady. Samozřejmě, že sneakers jsou možné i k šatům. Ale barevné tenisky? Prosím, ne. Vlastně začínám mít pocit, že dámy zapomněli jak moc jim to sluší když mají podpatky. Nebo krásné šaty. Nebo přírodní barvu svých vlasů. Proč se neustále snažíme měnit, když je to často změna k horšímu? Zatím jsem na to nepřišel.

Výmluva co se podpatků týče je většinou bolest. Když si ale muži koupí nové kožené oxfordky, taky trvá než si na ně zvyknou a než se tak stane, bolest je na místě. Já vím, že boty na běhání jsou neskutečně pohodlné, ale to sneakers taky. A jsou mnohem víc vhodné a slušivé na party a vůbec volnočasové aktivity. Samozřejmě kromě sportu. Další část příběhu jsou blogerky. Některé jsou opravdu dobré. A u některých....se divím kde vzali tolik followerů za to nic, které nabízejí čtenářům. Nedávno jsem četl výraz (a bohužel už si nevzpomínám kde), že se nás snaží "ubasicovat k smrti". Sám bych na přesnější výraz nepřišel. A když ony nosí hrůzostrašné věci, nemůžu se už divit že ostatní holky také. Škoda. Velká škoda. Ale oblékání a móda nejsou jen o modrém a bílem tričku z reservedu či H&M. Nebo o milionu džínách z Manga, které se liší v jednom malinkém detailu. Je to o něčem mnohem větším. Možná proto je můj oblíbený dámský blog Voguehaus. Vlastně, podle mého názoru, jediný český blog, který se vyplatí sledovat. Kromě těch extraordinérních. Na jejím blogu najdete dámské outfity pro všechny možné situace a příležitosti. A mimochodem dámy, až si jej budete prohlížet, povšimněte si prosím, že nemá absolutně žádný problém s lodičkami či šaty.

Nikdo nemůže být nucen oblékat něco co nechce. A má to jednu obrovskou výhodu. Můžu tak vidět, koho si vážit a koho ne. Kdo využil šanci, obléknout se slušně i když nemusel.


Rosie Huntigton-Whiteley

Alicia Vikander

Rosie Huntigton-Whiteley in her free time clothes

Alicia Vikander at Paris Fashion weekŽádné komentáře:

Okomentovat