středa 22. června 2016

New season in LondonSale time is here. But it also mean another thing. That new season clothes are here as well. And it seems that Burberry has something special for us.

Čas výprodejů je tady. To ovšem znamená další věc. Že nová sezona je tu také. A vypadá to, že Burberry si pro nás nachystalo něco speciálního.


Take a look at new collection. First of all, military coat. Military coat in slim-fit is absolutely stunning and amazing and...(just imagine more superlatives). Trousers as well with association with leather bags and briefcases. Just the opposite are trousers with wide legs and wide and big sweatshirts. Anyway, find your inspiration. When autumn starts, you need to be ready.


Prohlédnětě si kolekci. Vévodí jí vojenský kabát, který je opravdu majestátní a má velmi hezký štíhlý střih. Stejně také kalhoty a nové kožené tašky a kufříky. Co se mi naopak nelíbí jsou velmi volné střihy mikin či kalhot s rozšířenými nohavicemi. Inspirujte se několika looky. Až se bude léto blížit ke konci, budou se Vám hodit.


All photos by Burberry. Find the new collection at burberry.com.Žádné komentáře:

Okomentovat