pátek 17. června 2016

Lanvin

www.lanvin.com

This time I'd like to introduce you one of the oldest fashion houses ever. House which become relevant a long time ago but still influences all of us. Whether we care about fashion or don't.

Tentokrát bych Vám moc rád představil jeden z nejstarších módních domů vůbec. Dům, který se stal podstatným už velmi dávno a stále nás ovlivňuje všechny. Ať už se zajímáme o módu nebo ne.Jeanne Lanvin in 1889, while working as a milliner at number 22, rue du Faubourg St Honoré, she was already thinking of founding her own fashion house. Her dream came true in 1909. Far from slowing her down, the birth of her daughter Marguerite in 1897 fuelled her entrepreneurism. She stayed away from society events, listening only to her own ambitions and feelings. She directed her company wisely, letting nothing and nobody diminish her curiosity for contemporary arts, new forms and cultures of the world. She was the 1st designer to see fashion as a lifestyle. Her creation combines a wide range of field as a interior decoration, perfume, lingerie, sportswear, furs and menswear. 
Well complete history you can discover at Lanvin heritage page. There are also 2 recent creatives Alber Elbaz and Lucas Ossendrijver.
Today I see Lanvin as a wild runway clothes brand, but on the other hand sophisticated formal accessories designer. And I like it. In Windsors tailoring in Prague, you can find incredibly wide range of ties made by Lanvin and another accessories like cufflinks, bowties, evening wear accessories, scarves and pocket squares.

For example, outfit with cashmere scarf by Lanvin is already on the blog. It's called Lanvin meets Denis.

Jeanne Lanvin už v roce 1889, zatímco pracovala jako kloboučnice, přemýšlela o založení svého vlastního módního domu. Její sen se stal skutečností v roce 1909. Narození její dcery Marguerite v roce 1897 ji vůbec nezdržovalo od činnosti. Zůstala stranou od všech večírků a akcí a naslouchala pouze svým osobním ambicím a pocitům. Řídila svoji společnost moudře, nenechala nic ani nikoho aby zeslabil její zvědavost pro současné umění, nové formy a kultury světa. Byla první designer, který viděl módu jako životní styl. Její výtvory měli široký záběr. Navrhovala dekorace interérů, parfémy, sportovní oblečení, kožešiny a mužské oblečení.

Kompletní historii najdete na stránkách odkazu Lanvin. A najdete zde také další dva lidi, kteří mají co dočinění s tím, jak společnost vypadá dnes a které musíte poznat - Albera Elbaze a Lucase Ossendrijvera.


Já Lanvin vidím na jednu stranu jako módní společnost která nám předvádí divoké kombinace RTW na molech a na druhou stranu vidím jejich sofistikované a decentní formální doplňky. A to se mi opravdu moc, moc líbí. Mimochodem v salonu Windsors v Praze můžete najít neuvěřitelně širokou nabídku doplňků Lanvin - manžetové knoflíčky, motýlky, smokingové konflíčky a ostatní doplňky pro black tie dress code, šály, kapesníčky a nespočet kravat.


Například outfit s kašmírovou šálou Lanvin už jste na mém blogu mohli potkat, jmenuje se Lanvin meets Denis.


Just a small part of Lanvin accessories at Windsors tailoring in Prague


Žádné komentáře:

Okomentovat