sobota 25. června 2016

Invisible socksI'm glad that we're began wear moccasins and loafers in the Czech Republic. It's very nice, fashionable and stylish indeed. But nevertheless, there is still one problem.

Velmi rád vidim, že se v Česku začínají více a více objevovat na nohou mužů mokasíny či loafery. Lahodí to oku a začíná to mít styl. I přesto se nám tu ovšem rozmohl nebo spíše nezmizel takový nešvar.
And that problem are socks. Italians don't wear them at all. Me neither. Even though I love feel leather shoes on my feet, I have a hint for you so you don't have to wear them without a shoes. Invisible socks. These socks are easy to get these days. Thanks to them, you won't lose your comfort and avoid a faux-pas.

A to jsou ponožky v nich. Italové je nenosí vůbec. Já taky ne. I přesto že nedám dopustit na pocit bosých nohou v kožených mokasinech, není nezbytné je nemít. Nabízí se skvělá varianta - neviditelné ponožky. Ponožky, které dnes seženete ve více a více obchodech, díky kterým neprijdete o komfort ale zároveň se vyhnete faux-pas. 

Blazek Invisible socks


Invisible socks by Blazek


Žádné komentáře:

Okomentovat