pátek 6. května 2016

Why you shouldn't overthinking about shirts


Men with interesting shirts. I see them very often on the streets. But interesting how? Unusual placed buttons. Wild inner layer of collar. Two or more collars (in button-down combination). But is this still interesting? Isn't it more weird than interesting?

Velmi často můžeme vidět na ulicích muže, kteří nosí zajímavé košile. Zajímavé ve smyslu, že mají nestandartně rozmístěné knoflíky, či divokou kontrastní látku na límečku nebo rukávu. Mají dokonce několik límečků (ideálně ve formě button-down). Nicméně je tady jedna stěžejní otázka. Je to vůbec ještě zajímavé?

Honestly it isn't pretty at all. But I should be fair, because a lot of people don't know it. Some kind of experts gave them this advice. Well, quality shirt isn't something that others should know. Quality shirt is here for your pleasure and good feeling. It is not build for others, but for you. Here is example. At Windsors tailoring in Prague, you can buy Su Misura shirt by Finamore. It's price begin at 550 Euro but more likely you'll walk away with 800 Euro shirt if you want A-Game cotton. Maybe you can use contrast buttonholes (eg. white shirt, black holes) so you can recognize which part is handmade. But that's it! Clients enjoy the feel of that shirt and not fact that its price it's not known to public. Anyway, shirt with three collars will never be expensive and never will be suitable for formal occasions. 

So please, if you want to have interesting shirt, feel free to choose any fabric with any pattern or printed pictures you want. But don't think about these bad-taste details. If you would like to receive any advice, also feel free to contact me and together we will make you shine bright.


Není to už přehnané a neškodí to jejich nositelům, místo toho aby je to dělalo zajímavějšími? Já bych v některých případech použil slovo nevkus. A nešetřil bych ani jinými neslušnými slovy. Problém ale je, že ti lidi za to často nemůžou. Poradil jim to nějaký samozvaný odborník. Poradil jim to ve smyslu, aby se odlišili, aby vystoupili z řady. Víte, ono tímto stylem opravdu z řady vystoupíte ale ne tak, jak si myslíte. 

Skutečná košile je totiž decentní. Skutečně kvalitní košili totiž lidé nepoznávají na venek a tak je to správně. Skutečně kvalitní košile, ať už konfekční či ušitá na míru slouží Vám. Slouží k Vašemu úžasnému pocitu a pohodlí po celý den. Neslouží k tomu aby ji ostatní obdivovali na ulici. V salonu Windsors na Křižíkově šijí opravdu jedinečný skvost. Košili Finamore jejíž cena začíná na 15 tisících ale jemná látka se kterou klienti ze salonu nakonec odcházejí stojí spíš přes 20 tisíc. Občas se stane, že některý klient si přeje zvýraznit kontrastní nití, které časti na košili byly šité ručně. Ale to je vše. Jinak je to čistě bílá nebo modrá košile. Navenek je její cena prakticky nerozpoznatelná ale pro jejího nositele je nevyčíslitelná. Pohodlí, bavlna jemná jako hedvábí a unikátní systém přišití rukávu, který dodává nositeli ještě větší možnosti pohybu. 

Jestli chcete zajímavou košili, vyberte si jakou barvu chcete, jaký materiál s jakýmkoliv potiskem chcete. Ale prosím, neuvažujte nad dvojitými límečky a třemi knoflíčky za sebou. Nevysloužíte si za to potlesk od nikoho, kdo oblečení alespoň trochu rozumí. A v případě že si nebudete vědět rady, neváhejte mi položit jakoukoliv otázku a spolu vymyslíme, jak dojem opravdu uděláte.


Wrong shirts 
This is how shirt look like


2 komentáře:

 1. Úplně souhlasím!! Jen k těm jiným barvám límečků a manžet... když je to snesitelná kombinace tak proč ne, jen to nesmí být příliš velká divočina.

  Www.italianfashionpasta.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě, snesitelnou kombinaci berua jsou takové, bohužel ale tu často nevidím. A co se pak týče formálních košil, tam to prostě nejde. A to bohužel vidím často, manažery v obleku a přesně v této "volnočasové" košili... :(

   Vymazat