pátek 27. května 2016

Ray-Ban Clubmaster




Last year, when I wanted a new sunglasses, I was looking for Ray-Ban's clubmaster. I was amazed by these - havana frame with pink polarized glasses. Glasses are very light, but
I don't mind it when sun is sharp and it gives me option to wear them in the late afternoon, when is light generally lower. Frame in havana color matches almost everything and pink polarized glasses are quite extraordinary which is the thing I love about them!

Moreover, Ray-Ban is pretty well-known brand so you'll find quality here. I have these more than a year and they still look like new ones. However, they are a little bit heavier than it might look like or as I thought. Someone can mind it and may feel a press around the nose due to their weight. Anyway, it's not my case. Take a look at these while you're about to new sunglasses for a summer!

Stay tuned for upcoming outfit with clubmaster!


Minulý rok, když jsem si vybíral nové sluneční býrle, koukal jsem mimo jiné taky po modelu Clubmaster od Ray-Banu. Nakonec si mne získal tento - obroučky barvy havana a růžové polarizované skla. Skla jsou dost světlé ale nijak mi to nevadí ani když je slunce ostré a alespoň je můžu nosit celý den, až do večera, když je světlo obecně slabší. Hnědý žíhaný rám ladí snad úplně se vším a růžové polarizované skla jsou dost extraordinérní, což je věc, která se mi na nich děsně líbí.

Navíc Ray-Ban je velmi známá značka, kde bych se určitě nebál o nedostatek kvality. Mám je více než rok a pořád vypadají jako v den 1. Nicméně jsou trochu těžší než vypadají a taky než jsem si myslel. Někdo může cítit nepříjemný tlak v oblasti nosu díky jejich váze. To však není můj případ. Koukněte na ně, zrovna je ideální čas poohlédnout se po nových brýlích na léto!

A zůstaňte ve střehu, co nevidět s němi bude další outfit!






See-through

One of my first photoshooting with them

Under Instagram effect

Žádné komentáře:

Okomentovat