neděle 17. dubna 2016

Le Monde D'HermésSpeaking of attitude, there is another example. I received couple of letters from Hermés Prague. One is catalogue of ties and another one is Le Monde D'Hermés magazine. Complimentary with Czech transcription. Which is not necessary but it's nice to have it. Again, this is attitude what I like.


Le Monde D'Hermés is magazine about Hermés and it's connection with nature. Except this you'll find there lookbook for spring season. And as you probably know, after few pages I felt strong feeling give all money I have for few pieces as soon as possible. Anyway I enjoyed a lot of articles. About nature connection, lookbook, new pieces, fragrances, shoes and more. Maybe you can still ask for it in boutique.

And what about you? Do you like getting magazines or small gifts from brands?


Když už mluvíme o postoji, tady je další příklad. Nedávno jsem dostal dva dopisy od pražské pobočky Hermés. Jeden je katalog jarních kravat a další jejich magazín Le Monde D'Hermés. Zdvořilostní český přepis je přibalen. Pro mne není nutný ale je dobré ho mít, pro případ že něčemu nerozumíte a podobně. Tohle, je opět postoj vůči zákazníkům, který mám rád.

Le Monde D'Hermés je magazín o Hermés a jejich spojení s přírodou. Kromě toho je plný lookbooků samozřejmě. Jak asi pravděpodobně tušíte, po přečtení jsem dostal nutkání jít do butiku a utratit všechno co mám za pár letních kousků! Nikomu bych to nemohl vyčítat. Nicméně jsem si užil čtení hodně zajímavých článků. Ohledně spojení s přírodou, lookbook, nové kousky, vůně, boty a všechno možné. Možná ho ještě pořád můžete dostat v butiku.

A co vy? Dostáváte od značek magazíny či drobnosti rádi?Žádné komentáře:

Okomentovat