sobota 30. dubna 2016

GIVEAWAY: Denis Turecek Mandarine & Bergamot fragranceWhen I decided make my own fragrances I hated citruses but I loved (and I still love) tangerine. Tangerine is hardly used in perfumes but that's what it makes so exclusive and rare. Well, obviously I've had a clear vision. My first fragrance has to be with tangerines. And now, almost year later I offer giveaway to one and only winner. But before we stick to giveaway itself, let's talk about fragrance for a while.

V době kdy jsem se rozhodl míchat své vlastní parfémy, byl jsem odpůrce citrusů, nicméně velký příznivec mandarinky. Mandarinka není používána v parfémech často, ačkoliv ve mně vyvolává pocit čistoty, pohody a vůbec má uklidňující účinky. Proto jsem měl jasno, že jiný než mandarinkový, můj první parfém nemůže být. Nyní nabízím jednomu šťastlivci, aby jej zdarma získal a zpříjemnil si s ním letní měsíce. Než se k tomu ale dostaneme, pojďme si něco říct o samotné vůni.My first fragrance is Eau de Toilette (EdT). It is my only EdT. Nowadays I make only Eau de Perfume (EdP) or colognes (EdC). Difference is in fragrance notes amount. In EdT, contribution of fragrance notes is about 10%. In EdP it can be 15% and colognes have 6-9% contribution. These strategy is based on my personal needs. Either I want something heavier for evening or winter months and I'll use EdP or I want something "personal", light and simple and I'll use cologne. Generally we can say that EdP is long lasting, stronger and expressive. EdC is really personal fragrance. It creates only small discrete cloud around you. But of course, it's not that simple. When I create EdP with citruses and less expressive notes, it won't be heavy or long lasting. So that's only for you to know.

But, the giveaway. My EdT is called "Mandarine & Bergamot". Well, I'm pretty sure I'll give it another name. Fragrance is really simple a personal. Base is cedar wood, it supports longer lasting and it's solid base. In the very heart of fragrance is Bergamot, which evokes a feeling of cleanliness. And in the morning, feel it it's very pleasant. And of course, in the head we'll find tangerine. Tangerine gives you feel of energy. It's in harmony with morning sunrise and foggy weather. It's light in the fog. Although I consistently trying to improve all of my fragrances, it's time for it to release. Now scroll down for giveaway rules.


Moje první vůně je toaletní voda (EdT). Je to speciální v tom, že je to taky moje jediná toaletka. V současné době míchám buď parfémované vody (EdP) a nebo kolínské (EdC). Rozdíl je samozřejmě v množství vonných látek. Zatím co podíl vonných látek se v EdT pohybuje okolo 10%, koncentrace v EdP je vyšší, až 15%. No a v kolínské se koncentrace pohybuje v rozmezí 6-9%. Tuto strategii jsem zvolil podle svých potřeb. Když chci totiž něco "večerního" co opravdu vydrží a rozšiřuje se do okolí, EdP to naprosto splňuje. Totéž v zimních měsících kdy jsme zvyklí nosit těžší parfémy. A nebo chci něco letního, denního. V takovém případě ale chci, aby to byla moje "osobní" vůně. Abych ji cítil jen já, aby vytvářela diskrétní obláček v mojí těsné blízkosti a ucítil ji jen ten, kdo má povolení vstoupit do mého osobního prostoru. A to splňuje EdC nebo-li kolínská voda. Samozřejmě, tento popis může být zavádějící. Pokud vyrobím EdP s citrusovými tóny či jinými slabšími tóny a dostatečně je nepodpořím dřevitými či těžšími pro výdrž, její výdrž a síla se může rovnat EdC. 

No ale zpět k toaletce. Toaletní vodu o kterou nyní budeme i soutěžit, jsem pojmenoval "Mandarine & Bergamot". Jsem si docela jistý, že ji v budoucnu ještě přejmenuju ale to teď nechme stranou. Vůně je opravdu osobní a jednoduchá. Základ, který promlouvá do výdrže je z cedrového dřeva. V srdci parfému se skrývá bergamot, který evokuje pocit čistoty a po ránu příjemně provoní Vaše okolí. No a samozřejmě v hlavě najdeme mandarinku. Mandarinka dodává pocit energie, doprovází ji nádherná souhra s ranním rozbřeskem, kdy se ještě vůně okolí neprobudila a o to víc pronikne do ranního chladna. 


GIVEAWAY


Denis Turecek Mandarine & Bergamot EdT 50ml


Rules/Pravidla

1) You have to be fan of my Facebook page and my Instagram follower

Musíš sledovat moji Facebookovou stránku a můj Instagram


2) You have to write me mail at denis@theartofoutfits.com with subject "Giveaway". This mail will include your suggestion for future name of this fragrance. Please note, that everyone can send only one mail.

Musíš mi napsat mail na denis@theartofoutfits.com s předmětem "Giveaway". Do mailu napiš svůj návrh, na budoucí název této vůně. Prosím, berte na vědomí, že je povolen pouze jeden soutěžní mail.


3) You have time until Sunday 22nd May 2016

Soutěž končí v neděli 22. května 2016


After all I'll choose the best name for "Mandarine & Bergamot" fragrance. And If I find out that whoever send it is also following me at FB and IG he or she will became our winner!

Poté vyberu nejlepší název pro nynější "Mandarine & Bergamot" vůni. A pokud mne jeho navrhovatel bude zároveň sledovat na FB a IG, stane se výhercem!

Good luck!
Žádné komentáře:

Okomentovat