úterý 29. března 2016

#easter16 outfit


Celebrate special day with pair of eccentric green sunglasses, that's style that I truly love! These green polarized sunglasses gives me really happy easter look.

With cooperation of the rest of course. Informal stylish look with made to measure shirt, spring jacket, chinos and oxford is leading the way. My easter day was pretty usual although the older I am the less important it seems to be. But nevermind, it's always good opportunity to create an outfit and I love this opportunities like nothing else. Made to measure shirt is always refined piece which suits well for holiday day and highlight its importance. It's key to preserve this habit for the next generations. So one day, our children will keep it for their children.

Oslavit tento svátek s výstředními barevnými brýlemi, to je styl který opravdu miluju! Tyto zelené polarizované skla, mi dodávají opravdu velikonoční vzhled, co říkáte? Samozřejmě s podporou zbytku outfitu. Neformální stylový vzhled skládající se z na míru šité košile, jarní bundy, chinos a oxfordek ukazuje směr. Můj velikonoční den byl celkem běžný, samozřejmě, čím starší jsem, tím méně důležitý se tento den zdá být. Ale to nevadí, je to vždy dobrá příležitost vytvořit outfit a takové příležitosti mám rád, jako nic jiného na světě. Na míru šitá košile, je záležitostí prestiže a skvěle se hodí ke zvýraznění důležitostí dnů, jako je tento. Je důležité zachovávat tradici aby jednou naše děti, je zachovávaly pro jejich potomky. 

Spring jacket by J.Lindeberg
Chinos by Gas Jeans
Belt by Hugo Boss
Oxford shoes by Aldo
Sunglasses by Ray-Ban

Žádné komentáře:

Okomentovat