neděle 3. ledna 2016

The Secret of Properly Chosen Tie - Chapter Two

Jak si můžete být jistí, že jste zvolili správnou kravatu, už víme. Ale správný uzel? A co s tím opět má co dočinění Vaše fashion pověst? Pojďme na to.

How can you be sure that your choice of tie was right, we already know. But the knot? And what has to do with it your fashion reputation again? Here we go.

Chapter One - Knot


Tady už záleží hodně na límci košile, kterou jste zvolil a samozřejmě taky příležitost. Pro volnočasovou aktivitu či nedbalou italskou eleganci je nejlepší ten nejjednodušší uzel - four in hand. Pro formální příležitost, či k širokému límci můžete zvolit windsor či half windsor.

Depends on the collar. Depends on the occasion. For free time or sprezzatura (Italian elegance) you should choose the simplest one - four in hand. For formal occasion or with wide collar you can consider windsor or half windsor.


1. Klasický four-in-hand nebo také "simple knot". Hodí se i k širším kravatám, na kterých výše prezentuju širší uzly. Čím dál víc se na něj přechází, má na tom podíl uvolněná italská sprezzatura, které je uzel součástí (o ní ale až někdy příště). Lidé, kteří se už v módě orientují, jej můžou uvázat i k širšímu límci tzv. cutaway.

Classic four-in-hand also known as "simple knot". You can use it with wider tie as well. It's a part of italian sprezzatura (but we'll talk about it later). People with good fashion orientation, can use it even with cutaway collar.

2. Prince Albert. Jednoduchý, postup jako při four-in-hand jen širší konec obtočíte dokola dvakrát a ne jen jednou. Vyplní víc místa, můžete si s ním pohrát - experimentujte.

Prince Albert. Simple, same procedure as four-in-hand only with double wrap around, not just one like four-in-hand. Fulfill more space, you can experiment with him.

3. Má oblíbená kravata v akci. Zde můžete vidět half windsor, moderní verzi windsoru. Já jej mám radši, vypadá mladistvěji a hodí se i do pinpoint límečku, či button-down límečku.

My favorite tie. Here is with half windsor on it. A like it more than windsor, suits into pinpoint collar, button-down collar, cutaway, small collar - very universal thing.

4. Windsor. Uzel manažerů a starších pánů, kteří jsou zvyklí jej vázat. Hodí se pro široké a velké límce a velké kravaty.

Windsor. Knot used by managers and older men. Suits for wide and big collars a wide ties. Looks better for someone who works in top management than fashion enthusiast.

----

Doporučuju na Váš smartphone stáhnout například aplikaci "How to tie a tie", který budete mít pořád na cestách, pokud uzly neumíte. Jinak naprosto úžasné návody jsou na stránce ties.com. Tak úžasná, že považuju za zbytečné, krást jejich obrázky a radši Vás tam odkážu. :)

I recommend download app "How to tie a tie" on your smartphone, which is still with you. Otherwise completely amazing pictures are on the site ties.com. They are really amazing and because I don't want to steal, rather use the link. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat