neděle 10. ledna 2016

How to master a Bow tie

Photo : Suitsupply.com

Předvázané motýlky jsou jednoduché co se použití týče a taky většinou kvalitou v pořádku. Až na fakt, že s něma není žádná legrace a žádný zážitek! Zážitky začínají, když stojíte před zrcadlem a učíte se ho vázat. Zážitek je, když se na Váš motýlek dívá někdo se slovy :"Wow, ten tvůj motýlek vypadá úžasně! Jak je možné že ten můj vypadá tak divně a ne tak dobře?!".

Odpověď je ale jednoduchá. Motýlky, které si musíte sami uvázat, mají svou osobnost. Pokaždé vypadají jinak. Můžete je použít pro velmi formální příležitosti a nebo jen postrčit svůj každodenní outfit. Jinak k mému motýlku - je hedvábný a od Suitsupply. Úžasný tak, jak to jen jde. Video jak ho uvázat, které jsem pro Vás natočil najdete níže.

Pre-tie bow ties are good and easy to use. Except the fact that no fun happens there. Fun is when you are teaching yourself to tie your new self-tie bow tie. Fun is when people looking at your bow tie with words "Wow, this is interesting, it looks so different than mine! How it's possible?"

But answer is very simple. Self-tie bow ties are delivered to you with their own personalities. You think this isn't possible? Everytime you tie him around your neck, it looks different, everytime different people are interested into it. You can use it for formal occasions or just push your ordinary day style.

But few words about my new bow tie. I choose silk one from Suitsupply. (About Suitsupply you will hear more from me in future.) It's as good as it can be. That's all I'm saying and I hope it's enough. Future outfits with it will be speaks for itself. Video tutorial "How to tie a Bow tie" you'll find under this text and it's made by me for you.

Photo : Suitsupply.comŽádné komentáře:

Okomentovat