středa 6. ledna 2016

Gin & tonic



Britská Východoindická společnost. Slyšeli jste to už někde? V Pirátech z karibiku? A ptáte se, co to sa*ra má společného s tím pitím které si občas dám v baru?

Did you heard about British East India Company?  Pirates in Caribbean? What has to do with this drink?



Její armáda, totiž zavedla míchání tohoto nápoje. Chinin v toniku, byl totiž používán jako prevence proti malárii. Ale vzhledem k tomu, že tonik v 18. století byl velmi silný a bylo těžké ho pít, přidával se gin aby byla chuť přijatelnější.

Nedávno se u nás ocitnul náš rodinný přítel, úžasný lihovarník Martin Žufánek, na nic nečekal a ujal se míchání drinku. Použil led, okurku, 0,04l svého OMG (Oh My Gin) a na toto množství zhruba 175 ml tonicu. Říká, že na množství 0,05l doma použije celý 200ml tonic. Chuť byla opravdu úžasná, rozdíl mezi běžným a opravdu dobrým Gin & Tonic, je stejný asi jako rozdíl mezi Captian Morgan a Ron Zacapa. Tudíž obrovský. Doporučuju zkusit kombinaci Žufánkova OMG s Thomas Henry tonicem, ať už u Vás doma či v dobrém baru.

Army of British East India Company introduced this cocktail. Quinine in tonic was used to prevent malaria. And because the tonic in 18th century was extremely strong, gin was added to make it more palatable.

Recently our family friend distiller Zufanek was in our place for a visit. He didn't and began mix the drink. Ice, cucumber, 0,04l OMG (Oh My Gin) and probably 175ml of tonic. For 0,05ml of gin we have to use whole 200ml tonic, he says. Taste was really amazing. Difference was huge! Probably as a difference between bad rum and Ron Zacapa. I highly recommend try Zufanek's gin with Thomas Henry tonic. If it will be your place or good bar, I'll leave that to you.





Žádné komentáře:

Okomentovat