úterý 29. prosince 2015

The Secret of Properly Chosen Tie - Chapter One

Jak si můžete být jistí, že jste zvolili správnou kravatu? Nebo správný uzel? A co s tím má co dočinění Vaše fashion pověst? Dozvíte se všechno hezky popořádku. Vysvětlím a ukážu Vám jak zvolit správně kravatu vůči příležitosti a i Vaší postavě. Pojďme na to.

How can you be sure that your choice of tie was right? Or knot? And what has to do with it your fashion reputation? I'll show it to you and explain everything . Here we go.

Chapter One - Tie

Tady je stručný přehled - šířka kravaty, pro jakou příležitost je vhodná a k jakému typu postavy se hodí nejvíc. Pod obrázkem samozřejmě následuje detailnější popis.

There is brief overview - tie width, for what occasion is tie ideal and what type of body is ideal. More detailed describe is below the picture.Co se šířky týče, můžeme obecně říct, že užší kravata se hodí pro štíhlé muže a široká pro plnoštíhlé muže. Samozřejmě v tom nejjednodušším smyslu. Zatímco na procházku do města, velmi úzká kravata v obleku vůbec nevadí a může vypadat skvěle, na schůzce představenstva už tak působit nemusí. Často také záleží na Vaší reputaci ohledně stylu, které bych rád rozdělil do dvou kategorií - "Fashion", tedy pokud prokazujete pravidelně svůj styl, sako s kravatou (a kapesníčkem) Vám není cizí při běžném nošení, oxfordky nejsou sprosté slovo a dokonce si to ještě užíváte. No a do kategorie "Ordinary guy", tedy pokud kravatu nosíte párkrát do roka a často ještě s nadávkami při jejím uvazování a nebo sem patří (prozatím) i ti, kteří se chtějí zdokonalit ve stylu, nosit častěji saka, kravaty, obleky na různá místa (což VELMI chválím ať už je to z jakéhokoliv důvodu).

Breifly we can say - narrow tie for narrow body and wide for wide body. But this is just tip of the iceberg. You can wear very narrow tie with suit for trip in Vienna and it will look good, but at the board meeting you'll be weird in the very best case. Also there is important your reputation about style so I'll split you into 2 categories - "Fashion", if you wear tie regularly, jacket, pocket square, oxford shoes are not strangers to you, maybe you even like it (that's the ideal case). And "Ordinary Guy", if you wear a tie twice a year (and sometimes with swearing when you tie it), you hate everything about suits and so....and also those who wants to become more stylish, wants to wear it more often and looking for advices (I'm glad for you).

1. Kravata se stříbrnými a červenými kostkami o šířce 5 cm. 

Vhodná pro fashion pojetí obleku, spíše pro mladší nositele a neformální příležitosti. Můžete si s ní vyrazit večer s přáteli, nekonfliktní bude i s button-down košilí. 

Nehodí se pro velké límce formálních košil (i když ty dnes už naštěstí často nejsou tak velké) a pro vysoce formální příležitosti (schůzku s klientem by snad ještě zvládla).

Tie with red & silver cubes - 5 cm

Suitable for evening with friends, younger people and informal occasions. For "fashion" people goes well with suit too (but remember - your lapel shouldn't be wide).

Not for wide collars and highly formal occasions.

2. Čím dál oblíbenější vlněná pletená kravata - tato s šířkou 6 cm.

Vhodná pro nošení v obleku, se svetrem (praktické - netáhne Vám na krk), dnes už také vhodná i pro formální příležitosti.

Je málo příležitostí, pro které můžeme říct, že se nehodí. Opět se nehodí pro vysoce formální příležitosti. Kategorii "Ordinary Guy" ale ovšem doporučuju ji vyřadit z jakýchkoliv formálních aktivit. Zde nastává problém reputace, pokud jste doposud žádnou kravatu v práci nenosili a najednou začnete přímo touto, riskujete že si o Vás všichni začnou myslet, že neumíte kravatu zvolit a tohle je pouze přešlap. Narozdíl od lidí co kravaty nosí dlouho i ve volném čase a u kterých bude zřejmé, že to byl záměr.

Very famous wool knitted tie - 6 cm.

Suitable almost for everything. Sweater, cardigan, jacket, everything now looks different and interesting. But if you are "Ordinary Guy" be careful choose it for some more formal occasion. It can look like bad choice.

3. Hedvábná (jak jinak?!) kravata s tečkami - 6 cm

Kravaty o této šířce bývají kouzelné tím, že jsou vhodné snad pro všechno! Ať už řádíte s přáteli, jdete na rande do hotelu Four Season, máte pracovní schůzku nebo jdete na ples, ostudu si neuděláte. S tečkami aspoň nebudete nudní.

Silk tie with dots - 6 cm

Suitable for everything, doesn't matter if you are beginner in ties or a pro. At least you won't be boring with those dots.

4. Italská klasika. Italská elegance. 8 cm

Kravata vhodná pro formální příležitosti. Ovšem pro kategorii fashion - tady začíná legrace, můžeme ji nosit snad všude ale opět je tu překážka reputace. Pokud nemáte nějakou vybudovanou, můžete vypadat přinejlepším jako workoholik a přinejhorším jako špatná volba.

Italy classic. Italy elegance. 8 cm

"Ordinary guys" - suitable for formal occasions.

"Fashion" - This is where fun begins, but I bet you already knew. This piece you can very in any way you can. Suit, blazer, sweater, cardigan, summer, winter, work, celebration, ball, dinner...whatever cross your mind.

5. Velmi široká hedvábná kravata - 9 cm

Tahle kravata je tu tak trochu proto, abychom viděli, jak se to nemá dělat. Tak široké kravaty se snad už ani nenosí, ale pokud ano, hodí se snad jen velmi plnoštíhlím pánům a to ještě na velmi formální situace (nebo v případě že jste politik). Můžete si na kravatě všimnout nejenom že je dole široká, ale že se prakticky nezužuje po cestě nahoru, což nevypadá dobře a což není krok správným směrem. Fashion lidi ji využíjí, protože ví jak (například do svetru - jde vidět jen uzel a ne špička) ale "Ordinary Guys" ji raději nechají ležet, tam kde ji našli.

Very wide tie - 9 cm

This is more like bad example. Tie is too wide for everyone except if you are really big fellow. Then you can wear it but for formal occasions only. The worst thing about this tie is not only that it's wide, it isn't more narrow if you look up. It's almost the same wide as at the top. So if this is not some fashion piece from good designer (which fashion people will be treat well and with style), leave it be.

1 komentář:

  1. Wonderful web ѕite. Plenty of useful info here. I am sending it to a few buddies anss additіonally sharing in delicious.
    And naturаlly, thank you on ʏour effort!

    OdpovědětVymazat