středa 16. prosince 2015

How to improve shoes life up to 3 times

Víte jak trojnásobně prodloužit životnost Vašich bot? Tento "trik" se jmenuje napínáky (ovšem nejen ty).

Pokaždé když máte boty na nohou, zůstane v nich vlhkost. Kvalitní cedrové napínáky ji však absorbují do 24 hodin. Proto se dostáváme k další důležité věci a to - nechat boty odpočívat. Nenoste je více dní za sebou a vždy jim dopřejte den klidu ve společnosti napínáků. Můžete tím totiž velmi rychle boty znehodnotit a zničit, ačkoliv při poctivém používání napínáků a dodržování odpočinku, Vám mohou sloužit dalších 5 až 15 let v závislosti na kvalitě a výrobci. Tohle už samozřejmě vyžaduje krémování botů a jejich pravidelné čištění, o tom ale až někdy jindy. Možná pochybujete ale mistr švec E.M. Lawart říká, že "nejlepší léta bot začínají až po dvou letech, kdy kůže začíná být vymazlená". Takže nepodceňujte sílu napínáků a po návratu domů, dokud je kůže ještě teplá, nasaďte napínáky. Já ještě také rád boty schovávám do pytlíků, aby se na ně neprášilo.

A co Vy? Staráte se o své boty?

Do you know how to improve life time of your shoes up to 3 times more? Shoe trees are the secret (but not the only one).

Everytime when you wear them the shoe is sweaty. Quality cedar wood shoe tree can remove and absorb humidity within 24 hours. So another important thing is - change your shoes every day. Give them a rest. Don't wear the same pair of shoes e.g. 3 days in a row. You can destroy your shoes in less than a year but if you'll change them regularly and you'll be using shoe trees it can be more than 5-15 years (depends on a quality). This of course require shoe cream and cleaning on a regular basis, but about this we will talk another day. If you are full of doubts, master shoemaker E.M.Lawart says, "Best years for shoes begins after two years, when the leather is pimped. So do not underestimate it. :)

What about you? Are you taking care of your shoes?


Oxford shoes and shoe trees - Blažek


Žádné komentáře:

Okomentovat