neděle 8. listopadu 2015

My dreaming about field jackets

Co je podle vás ideální oblečení na lov či jiné aktivity v přírodě? Pokud jste anglický gentleman tak pravděpodobně odolný, skvěle padnoucí tvídový oblek. Souhlasím s vámi. Ovšem dnes si povíme o druhé možnosti. A to je samozřejmě typická "field jacket". Jeden z úžasných příkladů je Daniel Craig v posledním dění filmu Skyfall. Je krásná a plní svůj účel. Měla by být nepromokavá a teplá. Podle mne je to také občas mnohem lepší a stylovější neformální oblečení například do města. Každopádně já bych s polní bundou uvažoval o koupi nějaké opravdové pušky!

K ní doporučuju ne tlustý, ale teplý svetr. Tudíž nejlépe kašmírový nebo vlněný. Například značka Woolrich by určitě měla co nabídnout. Pod svetr bych volil samozřejmě neformální košili. Boty doporučuju vyšší a odolné vůči nehostinnému prostředí, jako odkaz na účel bundy. Kalhoty nechám na vás, ale opět doporučuju teplé a příjemné (optimálně vlněné).

Následuje skromný seznam mých vysněných field jackets!

Ideal clothing into wild according to you? If you are english gentleman, then the only thing that cross your mind is bespoke twill suit. I agree with you. But today we'll discuss the second option. Field jacket.

Field jacket with cashmere sweater, informal shirt with warm and comfortable trousers is ideal combination for hunt or stylish stay in woods. Do you agree with me?

My humble list of my field jackets I'd like to have is following...


Burberry twill field jacket with rabbit-lined warmer - Úžasná field jacket, která mě upoutala na první pohled. Samozřejmě hlavně díky králičímu límci, který bude krásně hřejivý i ve dny, kdy teplota není ideální.

Amazing field jacket. It has my attention since first sight. Thanks to rabbit warmer of course.
3195 Eur


Massimo Dutti jacket - Klasická polní bunda, která ovšem není určena do extrémních teplot. Hodí se pro dny kdy svítí sluníčko a teplota není pod bodem mrazu.

Classic field jacket but only for higher temperatures. Not for temperatures under zero.
125 Eur


Barbour swainby waterproof jacket - Britská klasika do nehostinných podmínek. Udrží vás v teple a suchu.

British classic is suitable in every conditions. Keeps you warm and dry.
420 Eur


Gieves & Hawkes - Neodpustil jsem si příklad klasického gentlemana, ideální na procházku kamkoliv. Celý sportscoat vyroben z čistého kašmíru. Lze ho najít v outletu Gieves & Hawkes. 

Classic gentleman. Pure cashmere sportscoat. You can find it in Gieves & Hawkes outlet right now.
Original price - 3075 Eur - now 1225 Eur.

Žádné komentáře:

Okomentovat