úterý 3. listopadu 2015

Black suit (with coat)

Miluju kontrast obleků s přírodou. Uklidňuje mě to a udržuje v soustředění. Asi je to pravděpodobně i důvod, proč na mém blogu nacházíte tolik příspěvků focených v přírodě i když oblečení procházce v přírodě nenasvědčuje. Ale zpátky k obleku. Černému.

Samozřejmě znám jeho hlavní pravidlo. Pokud se nejedná o pohřeb - pak si ho můžeme vzít jedině po šesté hodině večerní. Proto se stává poněkud omezeným kouskem v našem šatníku. Často totiž nemáte čas, třikrát denně se převlékat a tudíž musíte myslet ráno na celý den a to černý oblek vylučuje. Také z tohoto důvodů mám pocit, že o něm blogeři vůbec nepíšou a přitom by si článek určitě zasloužil. Pro toto focení jsem porušil pravidlo o denní době, jinak bych ho kvůli nedostatečnému světlu nemohl nafotit. Takže jak tedy vypadat správně na pohřbu či na večerní slavnostní události?

Svůj černý oblek jsem zvolil oproti všem svým ostatním slim-fit blazerům a oblekům, regular fit. Učinil jsem tak, protože mi to připadá slavnostnější. Samozřejmě jako každý oblek, vám musí sedět. U kalhot zde mám také "tradičnější" délku a ne nad kotníky. Oblek je z vlny, co víc si přát. Protože už se ochlazuje, jako obuv jsem zvolil chelsea boots ve formální černé, které k obleku hezky jdou a přidávají mi pár centimetrů navíc. Samozřejmostí je černý pásek a když je zima, nesmíte doma zapomenout černý kabát. Co se týče barvy košile (nedám ale dopustit na bílou), kravaty či kapesníčku, detaily jsou na Vás.

I love contrast of suits with nature. It calms me down and my focus is much better. Probably that's the reason why you can find on my blog so many sharp suits and jackets in the nature. Of course I know the biggest rule about black suits. After 6 P.M. only. And I mean it. Only funeral is exception. It's not a good suit suitable for work.

My black suit is regular. Everything else in my closet is slim. The reason is, that for me, regular is more traditional. Trousers length is more conservative too. Suit is from wool as it supposed to be. Because it's getting cold outside I'm wearing my chelsea boots in formal black. And they add me few centimeters more. Shirt, tie and pocket square - that is your call. Show everyone your refined style.

Suit - S. Oliver
Coat - Blažek
Shirt - Hugo Boss
Belt - Hugo Boss
Shoes - Blažek
Tie - Jake's
Pocket square (monogrammed) - Delor
Žádné komentáře:

Okomentovat