úterý 27. října 2015

How to look really awesome

Jak mít dokonalý outfit? Otázka, na kterou asi nelze odpovědět. Každý z nás bychom na ni asi odpověděli jinak a každý z nás bychom pravděpodobně měli pravdu.

Takový outfit může mít totiž mnoho podob a každému bude vyhovovat nějaká jiná. Přesto si dovolím tvrdit, že takové mužské outfity mají jednu věc společnou. Taky uznávám, že o této věci bylo již mnohokrát napsáno, ale opakování není nikdy dost. Pro inspiraci bych se vydal do Itálie na Pitti Uomo. Rád bych taky řekl, že do Anglie, kde neexistuje žádná sprezzatura, ale tam to nelze vidět tak často, jako v Itálii. Je to jednoduchá košile. Žádné divoké motivy. Žádné košile čtyř barev. Žádné nápisy po košili. Žádné krátké rukávy (Snad si je umíte proboha vyhrnout, když vám je horko!!). Dovolen je nenápadný monogram v pasu či na rukávu. To je vše.

Při psaní tohoto článku, jsem si navíc uvědomil, že pro inspiraci, jsem se vůbec nemusel vydávat daleko. Vždy, když mi někdo v poslední době chválil outfit, ať už rodina nebo spolužáci, měl jsem na sobě jednoduchou košili. Z valné většiny bílou.

Rád bych taky uvedl, že podporuju nepsané pravidlo, že každý muž by měl mít alespoň 5 jednoduchých košil modrých a 5 bílých. Následuje můj skromný seznam košil, které bych rád viděl ve svém šatníku a taky šatníku každého muže. Samozřejmě od základních cen košil, až po ceny, které mají rádi lidi, co do sebe a svého vzhledu hodlají opravdu investovat.


How to look really awesome? Thats't the BIG question, huh? Right here, we should look after inspiration from the country of sprezzatura. I'd like to say British country too, but there it isn't so obvious. Gentlemans the answer is - simple shirt. That's how originally I wanted named this article. Simple shirts. We can see to everywhere - Instagram, Facebook, magazines.

So remember! No crazy motives. No four colors shirts. No signs. No short sleeves. Inconspicuous monogram is allowed. That's all.

My humble list of shirts is following, please, sit down and enjoy it.Pietro Filipi - 81 Eur - 2190 Czk

Základní modrá jednoduchá košile. Navíc v Pietru od této sezony opravdu podávají výborný výkon v poměru k ceně.

Basic blue shirt.


Eton - 135 Eur - 3770 Czk

Klasická bílá košile, která je ovšem zajímavá svým extrémně cutaway (žralok) límcem, určený pro fajnšmekry a všechny, kterým skvěle padne.

White shirt with extreme cutaway collar.


Gieves & Hawkes - 175 Eur - 4750 Czk

Anglická klasika ze Savile row ušitá z luxusní italská bavlny. Pro ty, co chtějí vybočit z davu - jednoduchá růžová.

English classic from finest Italian cotton. 


Turnbull & Asser - 245 Eur - 6600 Czk

Tuto košili proslavil Gordon Gekko ve filmu Wall Street z roku 1987. Od té doby neprodělala nejmenší změnu. Velmi zajímavý vzhled, přitom stále přípustný. Kontrastní límec a manžety vám zaručeně zajistí pozornost okolí.

Now you have opportunity look like Gordon Gekko in Wall street from 1987. You can be so sharp like he was. You'll be always in the middle of everything with this shirt.


Ermenegildo Zegna - 250 Eur - 6780 Czk

Návrat ke klasice. Touto košilí začínáme italskou trojici toho nejlepšího, co může ve vaší skříni viset na ramínku.

Classic. Like Frank Galluci says - Italians do it better.


Brioni - 390 Eur - 10580 Czk

Brioni je opět velmi významný italský krejčí. Oblékal Pierce Brosnana jako agenta 007 a jeho látky jsou opravdu synonymem pro slovo kvalita.

Wanna look like Pierce Brosnan in The world Is Not Enough or Die Another Day? You should look after Brioni and his high quality fabrics.


Tom Ford - 510 Eur - 13800 Czk

Další Bondovská košile. Tentokrát toho současného Daniela Craiga. Tom Ford už jej obléká v několikátém filmu a dle mého názoru, ještě nikdy agent 007 nevypadal tak skvěle. Ale stačí o Bondovi. Tom Ford je velmi nadaný návrhář a bývalý kreativní ředitel módního domu Gucci. Asi netřeba říkat víc. Ovšem mít tuhle pinpoint košili ve svém šatníku, je určitě neskutečný pocit.

Another Bond - Daniel Craig. He looks really awesome in his Tom Ford pinpoint shirt. My pinpoint shirt is already with my tailor. So should be yours.


Ovšem co doporučuji všem, je zažít košili na míru. Ceny se dnes pohybují od 2000 Czk a výše. Tudíž nejde o žádný nedostupný výstřelek, nicméně o rozvážný krok každého gentlemana, jehož výsledek vás bude těšit další řadu let.

Of course. What I recommend the most is visit a good tailor and ask him about made to measure shirt. Nothing feels better.


Žádné komentáře:

Okomentovat