čtvrtek 17. září 2015

Cufflinks

Manžetový knoflíček je jedna z věcí, na které můžete okolí předvést svůj vytříbený vkus. Jedna z věcí, která se může dochovat po generace a neztratit ani kousek ze svého stylu. Vyplatí se zamyslet nad výběrem a poté mu věnovat dostatek času. Ovšem nic z toho neplatí, pokud se jedná o čínský šunt. Pojďme se tedy podívat blíže.

Níže jsem sestavil seznam, počínaje mými novými manžetovými knoflíčkami, který pokračuje od těch nejlevnějších po nejdražší - seznam, který vyjadřuje ideální sestavu knoflíčků ve skříni, dle mého názoru. Nosit manžetové knoflíčky je tradiční gentlemanská záležitost a ačkoliv se dnes můžete setkávat třeba se "silk knots" (hedvábné uzly, sloužící jako manžetový knoflíček), já osobně tyto nepovažuju za vhodné dostatečně na to, abych si je připustil k tělu. Jedná se podle mne o dehonestování krásného zvyku a doplňku. Měli byste na knoflíčku zvažovat z čeho je vyroben (kvalitní ocel je minimum) a pak také, jak lahodí vašemu oku. To je pochopitelně nejdůležitější. Tento článek je čistě inspirace, aby vám ukázal průřez trhem ve všech cenových relacích a aby jste tento krásný doplňek používali častěji.

Cufflinks. With their help, you can show others your refined style. I created a list for you. List with cufflinks I'd like to have in my closet. From the cheapest one to more expensive pieces. But first are my new cuffs which I received recently for my birthday. Cufflinks are very traditional and if you know my style, then you know I like them very much. Well, enjoy the list and do not forget to wear them more often.

Mé narozeninové manžetové knoflíčky
Hugo Boss - Brass, Enamel - 59£/80€/2200CZK


Blažek - Tombak - 35£/48/1290CZK


Ferragamo - Nickel - 124£/170€/4650CZK


Omega - Stainless steel and orange rubber - 190£/260/7000CZK


Ermenegildo Zegna - Yellow gold and lapis - 380£/520€/14100CZK


Tiffany & Co. Elsa Peretti design - 18k gold - 2375£/3255€/88300CZK


Na závěr se hodí poznamenat, že je zvykem nosit kulaté či jinak zaokrouhlené manžetové knoflíčky k zakulacené manžetě a obdélníkové či čtvercové ke hranaté manžetě. Ovšem jak ukazuje poslední obrázek níže, kde na hranaté manžetě jsou kulaté knoflíčky, dnes už toto pravidlo není rozhodující.

Žádné komentáře:

Okomentovat