neděle 12. dubna 2015

Bang & Olufsen Form 2i

Photo by B&O


I'd like to introduce to you my on-ear headphones. I'm talking about design headphones from Bang & Olufsen, which are known for their crystal sound and quality of their products. Headphones comes from piece, which was designed in 1983 by Steve McGugan and since 1985 headphones had great success. Also you can find them in New York Museum of Modern Arts.

About headphones, their weight is 90 grams, which is the reason why I don't feel wearing them at all. That of course is also an disadvantage, because of moving backwards and forwards on my head. But after all this is probably only disadvantage to me. 2i are very easy to adjust and thanks to moveable speakers they adhere to the ears. I expected one more disadvantage - lack of bass due to size and zero noise reduction. But this is not happening. Fear was absolutely useless. Bass are very impressive in compare with size of headphones.

In short, exceptional design piece with impressive sound performance. Although it's obvious that it isn't performance of big over-ear headphones, but still impressive. B&O is still in leading role.

Rád bych vám zde představil jeden z technických produktů, který používám už něco přes půl roku a také často, používám jako doplňek. Jedná o sluchátka Form 2i od firmy Bang&Olufsen, která je známá svým křišťálovým zvukem, designem všech produktů a kvalitou. Sluchátka vychází z modelu Form 2, který v roce 1983, navrhl 23letý Steve McGugan a od roku 1985 okamžitě slavily velký úspěch. Exemplář je od roku 1992 vystaven jako součást stálé expozice v Muzeu moderních umění v New Yorku.

Co se nošení týče, sluchátka váží 90 gramů, což je důvod proč sluchátka na hlavě skoro necítím. Tím se ovšem objevuje také první nedostatek a to, že se sluchátka můžou na hlavě všelijak posunovat, pokud například běháte nebo se nějak prudce pohnete. Naštěstí je to jeden z velmi mála záporů. Nastavitelné jsou velmi jednoduše a na uši přilnou díky pohyblivým reproduktorům. U takových malých sluchátek bych očekával ještě jeden problém a to ten, kterého jsem se bál nejvíc. Slabé basy, nulové těsnění a rušení okolními zvuky. Musím říct že strach byl zbytečný. Basy jsou na tento typ sluchátek, obstojné. Ani rušení okolím jsem za tu dobu jejich používání moc nezpozoroval.

Jsou zkrátka výjmečný designový kousek, podařilo se mi ulovit poslední kousek z limitované edice Pepsi. Od takových malých sluchátek s malými reproduktory, jsem opravdu neočekával zázrak, ale B&O u mne dostál své reputaci a určitě se pro své další sluchátka která mám letos v plánu, vydám zase tam. Tentokrát vyzkouším nějakou z jejich vlajkových lodí a nemůžu se dočkat.Photo by B&O

2i at my place in christmas time

Website of B&O Play


Shortcut directly to B&O Form 2i


Žádné komentáře:

Okomentovat